Costa Barcelona – 100 km piaszczystego raju

Hiszpańskie plaże kochają wszyscy. Nie bez powodu! Słońce, ciepła woda, złote plaże i dobre jedzenie — to wszystko znajduje się na wyciągnięcie ręki! Kraj ten oferuje także szerokie spektrum zajęć dla osób aktywnych.

Costa Barcelona — wakacje dla aktywnych

Wszyscy wiemy, że Barcelona leży w Katalonii. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wybrzeże zwane Costa Barcelona ciągnie się przez 100 km. Najsłynniejsze plaże regionu to Santa Susanna i Calella. Jakie atrakcje czekają na żądnych przygód turystów? Na pierwszym miejscu należy wymienić wszelkie sporty wodne. Turyści mogą spróbować swoich sił w windsurfingu czy nurkowaniu. Niezależnie od miejsca, które wybierzemy, wszędzie będziemy mieli okazję, by ciekawie spędzić czas.

Santa Susanna i zipline!

Wszystkim miłośnikom adrenaliny, prędkości i wysokości miejscowość Santa Susanna zapadnie w pamięć. W małej, znajdującej się 60 km na północny wschód od Barcelony, wiosce, na turystów czeka niezwykła atrakcja — zipline, czyli zjazdy na tyrolce. Takiego doświadczenia nie da się porównać z niczym innym! Na odwiedzających czekają także lekcje żeglowania czy nurkowania, dedykowane zarówno osobom początkującym, jak i zaawansowanym.

Sitges i Noche de San Juan

Noc Świętego Jana to najkrótsza noc w roku. W Hiszpanii z tej okazji organizowane są imprezy trwające do białego rana. Podczas obchodów w miasteczku Sitges świętujący rozpalają ogniska na plaży, a zabawę umilają sztuczki z ogniem prezentowane przez miejscowych i profesjonalne pokazy pirotechniczne. Niezapomnianym widowiskiem jest słynny pokaz castellers, polegający na stworzeniu żywej konstrukcji z ludzi, na której wierzchołek wdrapują się dzieci. W tę noc nikt nie powinien iść spać przed świtem!

Monestir de Santa Maria de Montserrat

Odbijając nieco od wybrzeża, obowiązkową atrakcją dla turystów jest klasztor Montserrat, który znajduje się w górach o tej samej nazwie 60 kilometrów na północny zachód od Barcelony. Planując zwiedzanie, warto zwrócić szczególną uwagę na figurkę Czarnej Madonny, ale także poświęcić czas na wizytę w muzeum, w którym wiszą dzieła Salvadora Dali czy Pabla Picassa. W okolicy znajdzie się także gratka dla aktywnych — sportową aktrakcją będzie zdobycie punktów widokowych w wyższych partiach masywu Montserrat. Najwyższy szczyt to Santo Jeroni (1237 m n.p.m.). W słoneczne dni na horyzoncie widoczna jest panorama Barcelony i Pireneje.

Montmelo i Formuła 1

Wszyscy fani szybkiej jazdy powinni mieć na swojej liście odwiedzenie Montmelo. Znajduje się tam tor Formuły 1, na którym regularnie odbywają się wyścigi. Choć widzowie nie mogą brać w nich czynnego udziału, samo obserwowanie szybkich pojazdów znacznie zwiększa poziom adrenaliny. Miasteczko szczyci się także piękną plażą, gdzie możemy oddać się nurkowaniu czy pobrać lekcje windsurfingu. Costa Barcelona to idealne miejsce na urlop zarówno dla poszukujących relaksu, jak i dla ludzi aktywnych. Moc atrakcji, jakie oferuje ten region, sprawi, że na pewno zechcemy tu wrócić.