Tunezja – rajskie plaże i ciepłe morze

Tunezyjska linia brzegowa ma ponad tysiąc sto kilometrów. Oferuje niezwykłe plaże, które zachwycają turystów różnorodnością. Każdy wczasowicz będzie zatem miał możliwość, by znaleźć taką, która okaże się istną perełką, odpowiadającą jego oczekiwaniom.

Tunezyjskie wakacje marzeń

Tunezja często bywa wybierana jako cel podróży Polaków. Powody wydają się oczywiste — jest ciepło, lecz nie upalnie, a czysta woda ma przyjemną temperaturę. Te dwa aspekty zdają się gwarantować udany urlop. Jeśli dodamy jeszcze piękne widoki i urokliwe plaże, otrzymamy przepis na wymarzony urlop.

Najładniejsze plaże w Tunezji

Nie sposób nie zgodzić się z tym, że dla większości Europejczyków Tunezja jest krajem niemal egzotycznym. Każdy podróżujący chce zatopić się w atmosferze relaksu, szczególnie osoby, którzy na co dzień dużo pracują i żyją w ciągłym stresie. Pytanie brzmi — jaka plaża nas uszczęśliwi? Ze złotym piaskiem czy drobnymi kamyczkami? W Tunezji każdy znajdzie coś dla siebie.

Hammamet — najstarsza turystyczna miejscowość w Tunezji

Bajecznie piękna zatoka i szerokie, piaszczyste plaże. Czegóż chcieć więcej? Na plażach w regionie spędzić można cały dzień. Opalanie, relaks na leżakach i kąpiele w turkusowej wodzie — oto co czeka na każdego wczasowicza, który zdecyduje się na urlop w Hammamet. Jeśli mamy nadzieję na urlop pełen wrażeń, to również się nie zawiedziemy. Skok adrenaliny zapewni skok ze spadochronu czy kilkugodzinna lekcja nurkowania z opiekunem.

Okolice Tabarki — najpiękniejsze plaże w Tunezji

Znajdujące się na północy kraju wybrzeże, nie jest tak oblegane przez turystów, jak mogłoby się wydawać. Piękne, szerokie i złote plaże oraz płytka woda sprawiają, że Tabarka to idealne miejsce dla rodziców z dziećmi. Co niezwykłe, wybrzeże zachwyca połączeniem pięknego turkusu wody z zielonym kolorem wzgórz, które otaczają zatokę. Widok na pewno zdziwi wszystkich, którzy błędnie przyjmują, że Tunezja to tylko piaski pustyni.

Dżerba — wyspa skarbów

Wyspa szczyci się niepowtarzalnymi krajobrazami i rajskimi plażami. Każdego podróżującego zachwyci biały piasek i łagodny klimat. Odnajdą się tu wszyscy ci, którzy kochają sporty wodne takie jak windsurfing, kitesurfing czy narty wodne. To doskonała zabawa, nie tylko dla profesjonalistów, ale także dla początkujących! Wyspa połączona została z lądem groblą, którą wybudowano jeszcze w czasach Cesarstwa Rzymskiego. Działa do dziś i dostarcza na wyspę wodę pitną.

Mahdia — dla spragnionych spokoju W Tunezji znajduje się wiele cichych plaż dla turystów spragnionych spokoju. Taka jest na przykład Mahdia, piaszczysta plaża z szafirowym brzegiem. Każdy zainteresowany odpoczynkiem będzie mógł naładować tu baterie, poleżeć na leżaku i zatopić się w ulubionej lekturze, delektując się błogim spokojem. Mahdia to kameralna i senna rybacka wioska, co widać po krajobrazie okolicy. W miejscowym porcie zjemy świeżo złowione ryby, przygotowane specjalnie dla nas przez właścicieli małych restauracji. Sprawdź inne rajskie miejsca na coraltravel.pl