Ach, ta Grecja – złote plaże, turkusowa woda!

Nie sposób nie zakochać się w Grecji — każdy, kto wybrał się tam chociaż raz, będzie wielokrotnie wracał z przyjemnością!

Najładniejsze plaże w Grecji

Grecja to kraj złożony w dużej części z wysp. Ma ich około 2500, z czego 165 jest zamieszkałych. Najbardziej popularnymi są oczywiście Kreta, Dodekanez, Zakynthos, Cyklady (np. wyspa Milos) i Wyspy Jońskie. By niczego nie przegapić, ogromnie pomocna będzie lista najpiękniejszych greckich plaż.

1. Kreta

Pierwsza na tapecie pojawi się Kreta. To urokliwa wyspa, na której znajduje się Knossos, czyli pałac Minosa z okresu 2000–1400 p.n.e. Jednak Kreta to nie tylko starożytne wykopaliska, ale i piękne i piaszczyste plaże. Jedna z nich to Elafonisi, znajdująca się na zachodzie. Kusi ona różowym piaskiem, który wyjątkowy kolor zawdzięcza pokruszonym muszlom i koralowcom. Niedaleko różowego wybrzeża, na północnym zachodzie, znajduje się Laguna Balos. Ciche miejsce, do którego nie dociera tłum turystów, zachwyca wieloma odcieniami błękitu krystalicznie czystej wody.

2. Korfu

Wyspa Korfu jawi się jako niezadeptany jeszcze przez turystów raj. Wśród najbardziej efektownych miejsc wymienić można Paleokastrista — niezwykłą plażę, na której z błękitnej wody wyrastają skały porośnięte niewielkimi drzewami oraz krzewami. Kolejna na liście jest Glifada. To znacznie większa plaża, na której dostaniemy wszystko, co niezbędne urlopowiczom — leżaki, parasole, a nawet prysznice. Drobny, złoty piasek pozwala na całodniowe wylegiwanie się, a przejrzysta woda zachęca do częstych kąpieli. Na zachodnim brzegu wyspy leży natomiast plaża Iossos — idealna dla osób, którym marzy się aktywny wypoczynek. Silne wiatry sprzyjają sportom wodnym, dlatego plaża uznawana jest za mekkę dla miłośników windsurfingu i kitesurfingu.

3. Kos

Znajdująca się na wyspie Kos plaża Mastichari cieszy się wyjątkową popularnością. Dzięki białemu piaskowi i ciepłej wodzie człowiek może poczuć się jak na egzotycznej wyspie. Na plaży wypożyczymy parasole i leżaki, a miejscowe restauracje i kawiarnie w okolicy oferują turystom wyśmienite potrawy. To idealne miejsce na całodniowy wypad z rodziną. Piaszczysty brzeg w mieście Kardamena, który za dnia zachęca wczasowiczów widokami, na pewno zainteresuje młodych urlopowiczów — w miejscowości o tej samej nazwie znajduje się mnóstwo dyskotek.

4. Rodos

Długa plaża Tsambika jest jednym z ciekawszych miejsc do zobaczenia na wyspie Rodos. Każdy znajdzie tu dla siebie przestrzeń. Płytka woda i miękki piasek sprawiają, że Tsambika to odpowiednie miejsce na urlop z dziećmi. Obecne przy plaży lokale gastronomiczne oferują zróżnicowaną kuchnię, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Popularnym miejscem dla sportowców jest wybrzeże Prasonisi, leżące na styku dwóch mórz: Egejskiego i Śródziemnego. Specyficzne warunki pogodowe sprzyjają uprawianiu w tym miejscu windsurfingu.

5. Zakynthos

Plaża Navagio to jedna z najpiękniejszych plaż zarówno na wyspie Zakynthos, jak i w całej Grecji. To miejsce ma chyba tyle samo zdjęć, co Mona Liza z Luwru. Na turystów czeka biały piasek, czysta woda oraz wysokie skały okalające zatokę i osłaniające plażowiczów przed wiatrem. Znajdująca się na południu wyspy plaża Porto Zoro jest oazą spokoju. Warto wybrać się tu całą rodziną, by w spokoju móc budować z pociechami zamki z piasku.