Tunezja – egzotyka, której nie sposób nie kochać!

Tunezja coraz częściej staje się celem wycieczek Polaków. Nic dziwnego — na turystów czeka ciepłe morze, piękne plaże i pyszne jedzenie. Coś dla siebie znajdą także ludzie, którzy preferują aktywne spędzanie wakacji.

Fantastyczne wakacje w Tunezji zachwycą każdego

Lecąc do Tunezji, możemy mieć całkowicie odmienne plany na urlop. Jednym marzy się niekończący się relaks na plaży lub przy hotelowych basenach. Inni wolą jednak podzielić wypoczynek na lenistwo i czas aktywny, wynajmując auto i decydując się na zwiedzanie nowych miejsc. Tunezję charakteryzuje całkowicie inna od naszej kultura, którą warto poznać.

Czy Tunezja jest na każdą kieszeń?

Ci, którzy opłacili wczasy w Tunezji, na pewno są pozytywnie zdziwieni, że tygodniowy wyjazd nie zrujnował ich budżetu i zastanowią się nad wynajmem samochodu, by zwiedzić kraj na własną rękę. Koszt takiej atrakcji niektórym może wydawać się wysoki (około 200 złotych za dobę), jednak otwiera przed nami dużo możliwości — posiadając auto, możemy jechać dokąd chcemy i kiedy chcemy, samodzielnie decydując o czasie przerwy i przystankach na obiad. W Tunezji mile zaskoczy nas cena benzyny, ponieważ kosztuje ona około 2,70 złotych za litr.

Co robić na tygodniowych wakacjach w Tunezji?

Trasa zwiedzania zależeć będzie oczywiście od tego, gdzie nocujemy. Jeśli zakwaterowanie znaleźliśmy w stolicy, to jest to świetne miejsce, w którym możemy zacząć odkrywanie. Do najpiękniejszych miejsc Tunisu bezsprzecznie należy Medyna, czyli Stare Miasto, które widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdziemy tu ponad 700 zachowanych do dziś zabytków.

Kierując się wybrzeżem na południe od Tunisu, natrafimy na miasto Al-Dżamm, które słynie z efektownego, starożytnego amfiteatru, który udało się zachować w o wiele lepszym stanie niż Koloseum w Rzymie. Amfiteatr powstał w III wieku naszej ery i robi niezwykłe wrażenie na zwiedzających.

Nieopodal ruin znajduje się święte miejsce islamu — miasto o nazwie Kairuan. Obowiązkową pozycją na liście zwiedzania powinien być Wielki Meczet, który imponuje wielkością. Budowlę wspiera aż 414 marmurowych kolumn, a elewacja świątyni połyskuje złotem w słońcu.

Kolejnym ważnym przystankiem będzie Dougga, także znajdująca się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. To niezwykłe stanowisko archeologiczne, które pokazuje dawną świetność wymarłego miasta. Można tu zwiedzić kapitol, mauzoleum oraz teatr rzymski.

Co umili dzieciom wakacje w Tunezji?

Na dzieci w Tunezji czeka mnóstwo atrakcji. Nie musimy męczyć ich zwiedzaniem ruin — dzieci zwykle tego nie lubią i szybko się nudzą. Możemy zabrać je za to na wycieczkę do aquaparku czy na poszukiwanie flamingów i krabów. Tunezja to wymarzony kierunek na rodzinny wypoczynek, ponieważ jest tam ciepło, ale nie upalnie. Dzięki temu nie musimy martwić się, że nasze maluchy dostaną udaru cieplnego. Warto wybrać się na wakacje do Tunezji. Ładna pogoda, ciepła woda, piaszczyste plaże i pyszna kuchnia gwarantują turystom wspaniały wypoczynek. Więcej informacji znajdziesz tu!