Aktywny wypoczynek w Hurghadzie

Hurghada to jeden z najpopularniejszych kurortów turystycznych w Egipcie, który sławę zawdzięcza wspaniałej słonecznej pogodzie, przepięknym rafom koralowym i złocistym plażom. Ciepłe morze i słońce, czyli główne atuty tego miejsca powodują, że nie trzeba go nawet specjalnie polecać, bo wydaje się idealnym pomysłem na spędzenie egzotycznych wakacji. Jednak warto podkreślić, że Hurghada to nie tylko synonim błogiego lenistwa na plaży, gdyż można tu znaleźć wiele fascynujących rozrywek, które spodobają się szczególnie turystom nastawionym na aktywny i pełen niesamowitych wrażeń wypoczynek.

Poznaj podwodny świat Morza Czerwonego

Pobyt w Hurghadzie to doskonała okazja do zobaczenia jednych z najpiękniejszych raf koralowych oraz stworzeń zamieszkujących wody Morza Czerwonego. Okolice te ze względu na niepowtarzalną podwodną faunę i florę cieszą się ogromną popularnością wśród nurków z całego świata, a liczne centra nurkowe i doświadczeni instruktorzy pozwalają na rozpoczęcie podmorskiej przygody nawet osobom, które wcześniej nie miały do czynienia z tym sportem. Ci, którzy zechcą skorzystać z możliwości nurkowania lub snurkowania, mogą wybrać się na wycieczkę np. w okolice wyspy Giftun, gdzie można zobaczyć mieniące się kolorami rafy koralowe, niezwykłe okazy ryb oraz popływać z delfinami.

Morze dla ostrożnych

Ci, którzy nie czują się zbyt pewnie pod wodą, a chcą zobaczyć podmorskie krajobrazy, mogą udać się w rejs łodzią ze szklanym dnem, które umożliwia bezpieczne i wygodne oglądanie cudów przyrody ze specjalnego, znajdującego się pod wodą pomieszczenia zaopatrzonego w panoramiczne okna. Dzięki temu nawet małe dzieci i osoby starsze mogą przeżyć wspaniałą podwodną przygodę.

Pustynnym szlakiem

Niemal każdy, kto wybiera się do Egiptu, chce skorzystać z okazji i zobaczyć bezkresne, pustynne krajobrazy, z którymi kojarzone jest to państwo. Spędzając wakacje w Hurghadzie, bez problemu można zapisać się na jedną z wielu wycieczek oferujących przejazd quadami lub jeepami do wioski Beduinów, gdzie można skosztować herbaty z hibiskusa lub zapalić tradycyjną sziszę. Dodatkową atrakcją może być przejażdżka na wielbłądzie, podziwianie zachodu słońca lub rozciągającego się nad pustynią rozgwieżdżonego nieba.

Aktywnie na plaży

Choć złocisty piasek zachęca do błogiego lenistwa, to wypoczynek na tutejszej plaży może mieć też bardziej aktywne oblicze. Odważniejsi turyści mogą spróbować np. parasailingu, czyli lotu na spadochronie, który przymocowany jest do płynącej motorówki. W Hurghadzie panują też doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu, a tutejsze bazy szkoleniowe zachęcają do uprawiania tego ekscytującego sportu.

Z rodziną do aquaparku

Ciekawym urozmaiceniem, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi będzie na pewno wizyta w jednym z tutejszych parków wodnych, które oferują różnorodną rozrywkę w basenach, na zjeżdżalniach i boiskach przeznaczonych do gier na świeżym powietrzu. Tak spędzony dzień, na pewno będzie satysfakcjonujący zarówno dla maluchów, jak i rodziców. Wakacje w Hurghadzie to doskonała okazja do wspaniałego relaksu dla całej rodziny, niezależnie od tego, jaki styl wypoczynku preferuje. Moc rozrywek i atrakcji gwarantuje, że każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie, a wrażenia pozostaną na długo w pamięci.