Moc atrakcji dla rodziców i dzieci wypoczywających w Varnie

Planujesz wakacje z małymi dziećmi w Varnie – dużym bułgarskim mieście? Chcesz wypocząć na zasłużonym urlopie, odwiedzić kilka ciekawych miejsc i zapewnić jednocześnie swoim pociechom dużo ciekawych zajęć? Varna to miasto, które zaskakuje możliwościami. Oprócz epokowych zabytków, takich jak: ruiny rzymskich term, trackie kurhany grobowe, pozostałości fortyfikacji bizantyńskich z VI wieku oraz rozmaite świątynie, które zaciekawią głównie dorosłych, znajdziesz tu rozmaite atrakcje dla swoich pociech. W zależności od wieku twoich dzieci możesz również, wybrać się z nimi do teatru lub opery, odwiedzać muzea specjalistyczne, m.in.: Muzeum Archeologiczne, Muzeum Historii Naturalnej. Jednak wypoczywając z kilkuletnimi dziećmi lub z niemowlakiem, warto wybrać parki rozrywki, zajęcia animacyjne oraz przestrzenie gdzie można spędzić czas na zabawie i zwiedzaniu. Zaplanuj wakacje z coraltravel.pl

Miejsca, do których warto pójść z dziećmi, będąc w Varnie:  

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na rodzinny wypoczynek i wspólne korzystanie z atrakcji.

– Delfinarium– tu zobaczysz niezwykłe akrobacje delfinów w wodzie, potrafią one tańczyć, skakać, a za dodatkową opłatą można z nimi nawet popływać we wspólnym basenie, dotknąć ich, pogłaskać, dla maluchów będzie to prawdziwa frajda.

– Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne – to miejsce, w którym wspólnie z pociechami będziesz podziwiać gwiazdy i piękno kosmosu, pokaz trwa około godziny, na terenie placówki znajdują się również wystawy i ekspozycje opisujące planety, jednak głównie w języku bułgarskim. Jest jeden minus – prezentacje wskazane są dla dzieci dopiero od 6 roku życia.

– Akwarium – tu znajdują się ciekawe ekspozycje organizmów wodnych żyjących w wodach Morza Czerwonego, Morza Śródziemnego oraz innych egzotycznych zbiornikach, łącznie około 140-150 gatunków. Wizyta nie zajmie zbyt dużo czasu, dlatego można tu zajrzeć z dziećmi na krótki spacer. Fasada budynku ma ciekawe zdobnictwo w formie rzeźb przedstawiających muszle oraz wodne zwierzęta. Istnieje również możliwość zakupu muszli i ciekawych pamiątek.

– Zoo w Varnie – będąc na terenie Parku Nadmorskiego, pełnego zieleni, zabytkowych pomników i ciekawych miejsc, warto odwiedzić ogród zoologiczny. W szczególności dla małych dzieci będzie to niezwykła atrakcja, znajdują się tu nie tylko lwy, tygrysy, wielbłądy czy wilki, lecz również barwne gatunki egzotycznych ptaków, kucyki, kozy, alpaki i inne zwierzęta.

– Ostrich Valley – czyli Dolina Strusi to farma położona w pobliżu Varny, na której terenie znajduje się imponująca hodowla strusi i zwierząt domowych. Zwierzątka można karmić, głaskać, a niektóre z nich nawet wziąć na ręce. Bilety wstępu można kupić na stronie internetowej lub na miejscu. Organizowane są tu rozmaite imprezy oraz zabawy animacyjne dla dzieci. To świetna „odskocznia” od miejskiego hałasu i tłumu turystów.

– Butterfly House – tu zobaczysz rozmaite gatunki motyli, patyczaków, a nawet kilka żółwi. Mnogość barw i niezwykłych kształtów zachwyci nawet najmniejsze dzieci. Niektóre motyle można wziąć do ręki i zrobić z nimi pamiątkowe zdjęcia.

– Muzeum Kukiełek – zawiera kolorowe i niezwykłe lalki, maski i kukiełki wykorzystywane w spektaklach teatralnych. – Art Glass Gallery – czyli „Galeria Sztuki Szkła” znajduje się w pobliżu Varny. Tu można podziwiać imponujące rzeźby wykonane w szkle, różnorodność kształtów i barwnych ekspozycji zaciekawi wszystkie dzieci.