Burgas – atrakcje na wakacje dla dzieci i dorosłych

Wybierasz się do Burgas na wakacje z rodziną? Zastanawiasz się, czy to odpowiednie miejsce dla rodziny z małymi dziećmi? Odpowiedź brzmi – jak najbardziej tak. Burgas to miasto, będące nowoczesnym centrum turystycznym, rozrywkowym oraz kulturalnym. To doskonała lokalizacja zarówno wypadowa do innych miejscowości, jak i przestrzeń, w której można wypocząć i zorganizować sobie czas. Burgas leży nad Morzem Czerwonym, a szerokie piaszczyste plaże staną się idealnym miejscem na rodzinny wypoczynek, a dzieci będą mogły do woli budować zamki i babki z piasku. Natomiast odwiedzając port morski w Burgas, zobaczysz liczne statki i łodzie, szczególnie zainteresuje to chłopców. W pobliżu miasta znajdują się trzy jeziora, posiadające niezwykłe siedliska najrozmaitszych gatunków ptaków. Spędzając tu wakacje z małymi dziećmi, warto wybrać się nad jezioro Burgaskie, tu można zobaczyć pelikany, czaple, łabędzie, kormorany, dzikie kaczki oraz inne gatunki ptaków. Ponadto okolica jest niezwykle malownicza i spokojna, stanowi ona idealne miejsce na rodzinny piknik. Sprawdź idealne wakacje w Burgas z coraltravel.pl

Atrakcje kulturalne dla rodzin z dziećmi

Burgas to rozwijające się miasto, które oprócz przemysłu, przetwórstwa rybnego, fabryki ołówków i kredek, stanowi ważne centrum kulturalne Bułgarii.  W ciągu roku odbywają się tu liczne wydarzenia o charakterze artystycznym i rekreacyjnym. Hotele posiadają liczne place zabaw, piaskownice, zjeżdżalnie i baseny dla najmłodszych. W restauracjach zarówno hotelowych, jak i w miejskich serwuje się małe porcje dla dzieci, smaczne soczki owocowe, dostępne są również mebelki i naczynia dla małych dzieci. W mieście znajduje się również znany wodny park rozrywki „Aquapolis”. Poniżej polecamy kilka wydarzeń kulturalnych i ciekawych miejsc wartych odwiedzenia przez całą rodzinę.  

– Wystawa Roślin Kwitnących – to wydarzenie obywa się co roku w kwietniu, podczas niego można zobaczyć najrozmaitsze gatunki roślin kwitnących. Wypoczywając w Burgas w kwietniu,  możesz tu zabrać swoje pociechy na krótki spacer, by podziwiać ferie barw i kształtów.

– Festiwal Rzeźb z Piasku – Festival of Sand Sculptures w Burgas, odbywa się on w lipcu i w sierpniu, będąc w tym czasie w Bułgarii, warto wybrać się na to wydarzenie, prezentowane są wówczas imponujące i niezwykłe rzeźby wykonywane z piasku.

– Międzynarodowy Festiwal Folkloru – organizowany w sierpniu w mieście Burgas, co roku prezentowane są pokazy taneczne i śpiewy zespołów folklorystycznych z różnych krajów, wystawy rękodzieła ludowego, istnieje możliwość zakupu imponujących pamiątek, a barwne stroje przykują uwagę nawet najmłodszych uczestników tego wydarzenia.

– Muzeum Przyrodnicze – znajdują się w nim ekspozycje „wypychanych” zwierząt: ssaków, ptaków oraz rekonstrukcje ryb.

– Muzeum Archeologiczne – posiada niezliczoną ilość rozmaitych eksponatów z różnych epok, m.in.: wyroby ceramiczne, monety, rzeźby, maski, kamienie z inskrypcjami, naczynia, narzędzia z okresu neolitu oraz wiele innych artefaktów odnalezionych na stanowiskach archeologicznych. – Muzeum Etnograficzne –  warto tu zabrać dzieci w każdym wieku, można tu zobaczyć stroje ludowe z XIX wieku, narzędzia i sprzęty domowe, jakimi posługiwano się na dawnej bułgarskiej wsi.